meet factory gallery: oči jako diamanty

02dub09

Výstavu v Meet Factory Gallery připravují společně umělci Eva Jiřička (CZ) a David Kellner (Rakousko) s Adrienem Tirtiauxem (Belgie/Rakousko). Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2.4. v 19:00 (play list: Mark Ther) a potrvá do 15. 4. 2009.

Na výstavě se prolnou dvě média a dvě témata, která se aktivně transformují. Ve videoperformanci Evy Jiřičky je galerijní prostor MeetFactory tématem debaty dvou dam, které se zde ocitají poprvé. Zapojují své představy a životní zkušenosti, aby nám divákům předložily jejich pohled a nebo snad jen sami sebe zabavily v čase strávený v galerii, kde také hledají samotnou umělkyni, která je do galerie povolala.

David Kellner a Adrien Tirtiaux jsou oba vizuální umělci zajímající se o animaci a komiks. Pro tuto výstavu připravují kreslený příběh na všech šest stěn každé z místností galerie. Architektura prostoru se stane skutečným plátnem pro čtyř dimenzionální vyprávění, které opakovaně udeří plnou sílou proti gravitaci. Eyes like diamonds.

+ OPEN STUDIOS / SMITS (NL), MÉCS (HU), Kozy a Mazanec : 605037318Edit

INA SMITS (NL)
MIKLÓS MÉCS (HU)
Kozy a Mazanec : 605037318 (videoart)

ve čtvrtek 2.4. v 19:00, první patro

Kozy a Mazanec : 605037318 (videoart)


Projektor promítá videa v MeetFactory, které vybral host Martin Mazanec dohlíží Eva Jiřička, MARK THER a Koza si potrpí na elegantní zevnějšek a ráda se předvádí, je umělecky nadaná, miluje přírodu. Mohla by být nejšarmantnější bytostí na zemi, kdyby nebyla tak nestálá a pesimistická. Nikdy není spokojena se svým osudem a přivádí své spoluobčany až k zoufalství svými výroky. Své slabé stránky a vnitřní nejistoty zakrývá silnou arogancí.

Reklamy


No Responses Yet to “meet factory gallery: oči jako diamanty”

  1. Napsat komentář

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: